0

واردات لاستیک های بدون کیفیت خاتمه یافت!

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 18 مرداد 1396 در ساعت 9 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

واردات لاستیک های بدون کیفیت خاتمه یافت!

سال ها پیش لاستیک های بدون کیفیت وارد بازار می شدند؛ این موضوع مسئولان را واداشت تا از ورود محصولات غیر استاندارد و نامناسب جلوگیری کنند تا بازار این محصولات سامان دهی شود؛ بنابراین از طرف وزارت صنعت و معدن راه کارهایی به منظور کنترل واردات تایر ارائه شد و اجرایی گشت.

امروزه تا حدود زیادی از ورود تایرهای بی کیفیت جلوگیری شده است و تنها لاستیک های دارای استاندارد ایمارک اروپا که به لحاظ کیفیت از طرف سازمان استاندارد مورد تایید قرار گرفته است می تواند وارد کشورمان بشوند. به گفته رییس هیئت مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران واردات لاستیک تا 36 درصد کاهش یافته است.

در گذشته هر کس که کارت بازرگانی داشت می توانست سفارش خود را ثبت کرده و کالا را به کشور وارد نماید؛ به همین جهت برخی از افراد سودجو، سواستفاده کردند و کالا های بدون کیفیت را بدون هیچ نظارتی در بازارهای کشور به فروش می رسانند؛ اما اکنون فقط افرادی می توانند واردات انجام بدهند که علاوه بر کارت بازرگانی دارای جواز کسب باشند و همچنین مجوز معدن، صنعت و تجارت و تاییدیه استاندارد داشته باشند.

لاستیک های وارداتی می بایست دارای نشان گواهی کیفیت اتحادیه اروپا باشند؛ در واقع تولید کننده خارجی یا باید اروپایی باشد و یا تحت لیسانس شرکت های اروپایی و مورد تایید استاندارد های جهانی قرار گیرد.

وارد کننده لاستیک نیز باید نماینده تولید کننده خارجی در داخل کشور باشد تا هم کالا ها را ضمانت کند و هم پشتیبان خدمات پس از فروش باشد. بر اساس آمار گمرک در 7 ماه گذشته 21 هزار تن لاستیک خودرو وارد کشور شده است که کشور صادر کننده 6000 تن آن ها کره جنوبی بوده است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()