0

لاستیک های هوشمند+عکس

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | جمعه 20 اسفند 1395 در ساعت 11 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

لاستیک های هوشمند+عکس

خلیج فارس: آیا تاکنون به لاستیک و چرخ خودروی خود خیره شده‌ و به داشتن مدل‌های هوشمند آن فکر کرده‌اید؟ آیا تا کنون به داشتن اپلیکیشنی اندیشیده‌اید که شرایط درونی لاستیک اتومبیل، موتور یا دوچرخه را برایتان شرح دهد؟ شرکت "پیرلی" اخیرا از تایرهای جدید "کنسو پی زیرو" و "کنسو استوزیرو" رونمایی کرده است که می‌توانند آینده صنعت اتومبیل را تغییر دهند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ کار این تایرهای جدید، با استفاده از یک حسگر پیش می‌رود. یک حسگر 9 گرمی و 10 سانتی‌متری که در بدنه داخلی تایر قرار گرفته و از طریق یک اپلیکیشن با شما صحبت خواهد کرد.

در واقع اطلاعات مربوط به فشار، حرارت و عمق عاج از طریق اپلیکشن نصب شده روی تلفن همراه یا گجت هوشمند، برایتان به نمایش درمی‌آید. این حسگر احتمالا اطلاعات مفیدی را در هنگام کاهش هوای درون تایر و پنچری به نمایشگر تلفن ارسال می‌کند. همچنین لاستیک در هنگام سائیدگی عاج، حرکت روی زمین‌های مختلف و شرایط آب و هوایی گوناگون پیشنهادات ویژه‌ای را ارائه می‌دهد.

انتظار می‌رود این مدل‌ها از تابستان سال جاری شوند.اما همخوانی تایرها با ساختار چرخ‌ و خودروها نیز مسئله مهمی است که باید بیشتر به آن پرداخت.

به نظر می‌رسد استفاده از تایرها و مجموعه چرخ‌های هوشمند جان ما را در برابر واژگونی و انحراف ناگهانی از مسیر در حین رانندگی نجات دهد و راه‌های توسعه بیشتر در این خصوص را برای آینده نه چندان دور رقم بزند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()