0

دلیل گرانی لاستیک

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 18 مرداد 1396 در ساعت 9 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دلیل گرانی لاستیک

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک اعلام کرد لاستیک هایی که در داخل کشور استفاده می شوند 40 درصد آنها در داخل ایران تولید شده و 60 درصد آنها وارداتی است؛ دلیل گرانی لاستیک های وارداتی این است که به صورت مستقیم به دست واحد های صنفی نمی رسد و دلالان زیادی در این رابطه وجود دارد.

شرایط اقتصادی کنونی و رکود بازار باعث بلاتکلیفی و سردرگمی مردم شده است؛ با بهبود اوضاع اقتصادی و رسیدن به نتایج مثبت در مذاکرات انتظار می رود بازار اغلب محصولات از وضعیت رکود خارج شده و بازار کشور رونق بیشتری پیدا کند.

فروشندگان روغن، لاستیک، پنچرگیران و فیلترسازان مهمترین دلیل رکود بازار روغن موتور و لاستیک را کاهش قدرت اقتصادی مصرف کنندگان و بالا رفتن قیمت ها می دانند. با اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها و بیشتر شدن قیمت بنزین تردد خودروهای شخصی کاهش یافته و این مسئله منجر به رکود بازار لاستیک و خریدو فروش شد.

شرایط بازار روغن و لاستیک باعث شده فعالان این صنف دچار مشکلات فراوان بشوند و زیان های مالی ببینند.استقبال مشتریان از روغن های موتور و لاستیک های وارداتی موجب شده مردم به خرید اقساطی این کالاها تمایل نشان بدهند و اغلب فروشندگان داخلی با این شیوه به مشکلات مالی برمی خورند. در حال حاظر لاستیک های خودرو براساس تنوع و برند، قیمت گذاری می شوند.

وجود دلالان و واسطه ها در این صنف باعث افزایش قیمتها شده و مانع رشد تولید داخلی می شود؛ اکثر کارخانه های داخلی هنوز با تکنولوژی قدیمی در حال تولید هستند. 3 سال قبل اکثر خودرو داران به دلیل حجم تردد هرساله اقدام به تعویض لاستیک می کردند؛ اما با توجه به افزایش چشم گیر قیمت لاستیک؛ درخواست خرید این کالا به شدت با کاهش مواجه شده است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند لاستیک های قدیمی خود را پنچرگیری کرده و مدت بیشتری از آن استفاده نمایند؛ این موضوع خطرات زیادی برای سرنشینان خودرو به همراه می آورد؛ بنابراین می بایست قدرت خرید مردم را برای تهیه این کالا افزایش داد.با توجه به رقابت لاستیک های چینی و لاستیک های هندی، واردات لاستیک از چین بسیار ارزان تر است، به همین دلیل خریداران ایرانی به سمت لاستیک های چینی می روند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()