0

چگونه از لاستیک اتومبیل خود مراقبت کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همانطور که میدانید اهمیت به لاستیک می تواند ایمنی خودرو و به دنبال آن سرنشینان خودرو را ایجاد کند.در این مقاله قصد داریم تا راه های نگهداری از لاستیک را ذکر کنیم.

چگونه از لاستیک اتومبیل خود مراقبت کنیم؟

مهمترین عامل که در عمر لاستیک موثر است فشار باد لاستیک می باشد.فشار باد لاستیک را باید در هنگام خنکی تایرها سنجید.در صورتیکه علاوه بر فشار باد لاستیک، چرخها بالانس باشند می توان عمر لاستیک را به دو برابر افزایش داد.

لازم به ذکر است کم یا زیاد بودن فشار باد لاستیک هر دو موجب آسیب رساندن به لاستیک میشود ؛فشار باد کم موجب اصطکاک زیاد خودرو و در نهایت ایجاد حرارت بیش از حد لاستیک میشود و موجب کاهش عمر تایر می شود.در صورتیکه لاستیک از هر دو ظرف ساییدگی داشته باشد ولی در قسمت وسط سالم باشد نشان از کمبود فشار باد تایر می باشد و اگر ساییدگی از وسط تایر باشد نشان از زیاد بودن فشار باد لاستیک می باشد.

از آنجاییکه لاستیک های جلو ،خودرو را هدایت می کنند لازم است سالم ترین لاستیک ها برای چرخ های جلوی خودرو درنظر گرفت.در صورتیکه عمق آج لاسیک کمتر از 1.5 رسید زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است.بهتر است همیشه قبل از سفر علاوه بر معاینه موتور خودرو،لاستیک ها را نیز بررسی نمود و قبل از صاف شدن لاستیک جهت بالا بردن ایمنی سفر لاستیک را عوض کرد.

در صورتیکه از لاستیک بدون تیوب استفاده میکنید توجه داشته باشید که این نوع تایر فقط مناسب رینگ مخصوص خود میباشد و امکان استفاده از رینگ تعمیر شده و یا جوشکاری شده وجود ندارد.

با توجه به اینکه لاستیک شرکتهای مختلف ساختار متفاوتی دارند توصیه می شود برای خودرو از یک مدل برند لاستیک استفاده کرد ،در صورت استفاده از مارکهای مختلف مانند رادیال و معمولی در یک محور اشتباه بوده و خطرناک میباشد.

حمل بار اضافه و استفاده از لاستیک نخ زده نیز میتواند موجب علاوه بر آسیب به لاستیک برای خودرو نیز مضر باشد و به هیچ عنوان استفاده از لاستیک نخ زده توصیه نمیشود.از دیگر مواردی که می توان برای نگهداری از لاستیک ها بکار برد دور بودن از اشعه آفتاب است؛در صورتیکه از خودرو استفاه نمی شود می توانید با قرار دادن جک زیر خودرو از فشار وارده بر روی لاستیک جلوگیری کنید تا لاستیک عمر بیشتری داشته باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()