0

چه زمانی لاستیک ماشین خود را سرویس کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زمان مناسب برای تنظیم بادلاستیک،هنگام خنک بودن آنهاست بنابراین بهتر است صبح ها لاستیک ها را چک کرد ؛زیرا با گرم شدن لاستیک ها فشار باد آن زیاد میشود.اگر در سرعتهای مختلف در فرمان لرزش احساس کردید،احتمال بالانس نبودن لاستیک ها وجود دارد.لازم به ذکر است فقط لاستیک کارکرده نیاز به بالانس ندارد و لاستیک نو هم باید تنظم بالانس شود.

چه زمانی لاستیک ماشین خود را سرویس کنیم؟

احساس لرزش در سرعت کمتر از 60 کیلومتر نشان از مشکل در بخش جلوبندی خودرو است و بالانس چرخ تا حد زیادی خراب میباشد ؛ در سرعت بالای 80 کیلومتر ایراد در بالانس چرخ هاست و در سرعت بالای 120 کیلومتر تنظیم بالانس چرخ های شما خراب است.

در صورتی که در سرعت 100 کیلومتر در قسمت فرمان احساس لرزش شود،بالانس چرخ لاستیک های عقب مشکل دارند و احتمال خرابی در قسمت جلوبندی وجود دارد.این ایراد معمولا برای خودروهایی مانند پراید دیده میشود،در خودروهایی مانند پژو سرعت بالای 140 کیلومتر نیز این ایراد وجود دارد.

در صورتیکه با سرعت های کمتر از آنچه ذکر شد فرمان بلرزد احتمال خرابی در تایرهای عقبی شدت می یابد.عموما خرابی لاستیک شامل از بین رفتن آج لاستیک ها و یا پوست پوست شدن است.

برای جلوگیری از مشکلات ذکر شده متخصصان این امر توصیه کنند تا هر 20 هزار کیلومتر بالانس چرخ های جلو و عقب چک شوند.بالانس تایرها موجب افزایش عمر لاستیک می شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()