0

منظور از لاستیک فابریک یا OE TIRE چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

لاستیک فابریک یا اورجینال به لاستیکی گفته میشود که با توجه به ساختار ماشین بهترین انتخاب برای خودرو میباشد .معمولا کمپانی های خودرو بهترین شرکت های عرضه کننده لاستیک را میشناسند تا هنگام طراحی خودروی جدید بهترین لاستیک را معرفی کنند.

حساب کردن استاندارد لازم برای خودروی تولید شده عملیاتی سخت و هزینه برداری است و متاسفانه اکثر لاستیک سازان استاندارهای لازم را رعایت نمیکنند.استاندار لازم لاستیک که توسط خودرو ساز ها اعلام میشود شامل،سرعت خودرو،وزن آن،شیوه تحویل خودرو و زمان آن میباشد.

منظور از لاستیک فابریک یا OE TIRE چیست؟

ارائه کنندگان لاستیک باید با توجه به این موارد لاستیک را طراحی و تولید کنند.لاستیک سازان موظف اند در صورتیکه لاستیک های قبلی مناسب نباشد لاستیک جدیدی را تولید کنند که این امر فرایندی پرهزینه و زمانبری است.از دیگر نکاتی که وجود دارد،لاستیک مناسبی که توسط شرکت خودرو سازی ارائه میشود به این معنی نیست که دیگر لاستیک ها برای خودروی جدید مناسب نیست.نکته ی دیگر اینکه هنگام انتخاب لاستیک،قیمت آن و هزینه نتقال آن ربطی به فرایند تولید لاستیک ندارد.پیش آمده که خودرو سازان خارجی موقع تحویل خودرو از لاستیک مناسبی استفاده نکرده باشند و مالکان خودرو بعد از تحویل، لاستیک فابریک خودرو را با یک لاستیک پهن تعویض میکنند.

در سالهای قبل پیش آمده که برای مثال خودروی تولید سال با خودروی سال قبل در مقدار سایز و حتی طرح آج متفاوت باشد.گاهی پیش می آید لاستیک جدید که روی خودرو قرار میدهیم از لاستیک فابریک آن بهتر عمل کند.همچنین ممکن است هزینه ی بیشتری برای لاستیک فابریک ماشین خارجی بپردازید.

لاستیک اورجینالی که شرکت خودرو سازی ارائه می کند ممکن است به منظور وحی الهی نیست و گاهی اوقات لاستیک های دیگر بهتر عمل کنند .در ایران نیز استفاده از لاستیک های پهن موجب بهبود کنترل فرمان و راحتی راننده میشود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()