0

معایب استفاده از رینگ و لاستیک نامناسب

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 26 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همانطور که می دانید انتخاب رینگ نامناسب میتواند به لاستیک و خودرو صدمه وارد کند.کوچکترین آسیب در قسمت رینگ و لاستیک خودرو میتواند حادثه ی ناگواری را پیش آورد.بنابراین باید به این بخش از خودرو اهمیت ویژه ای داد.معمولا کمپانی ارائه دهنده خودرو رینگ مناسب را روی خودرو قرار میدهد و یا رینگ آلومینیومی یا اسپرت مناسب خودرو را معرفی میکنند.

معایب استفاده از رینگ و لاستیک نامناسب

بعضی افراد گمان میکنند استفاده از رینگ بزرگتر می تواند موجب افزایش شتابدهی خودرو شود اما این باور غلط است و بعضی اوقات نتیجه عکس دارد.رینگ های بزرگتر از حد استاندارد معمولا بدلیل سنگینی موجب کاهش توان سیستم تعلیق خودرو میشوند.وظیفه سیستم تعلیق حمل وزن خودرو است و وزن تایر و رینگ بر آن آویزان است که سنگینی رینگ موجب کم شدن کارایی سیستم تعلیق میشود.تحقیقات بر روی یک خودروی civic نشان داده که خودرویی به رینگ 14 اینچ باید حدوده 113.5 اسب بخار قدرت داشته باشد.

رینگ های غیر استاندارد با دیواره لاستیک برخورد می کند و باعث ساییدگی لاستیک می شود و همجنین موجب برهم زدن آرامش ساکنین خودرو میشود.تایرهای دیواره کوتاه توان کمتری برای جذب ضربات دارد و به همین دلیل موجب آسیب رسانی به سیستم تعلیق خودرو میشود.

و در آخر استفاده از رینگ های غیر استاندارد نه تنها می تواند خسارت مالی وارد کند بلکه میتواند باعث به خطر افتادن جان سرنشینان خودرو شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()