0

مزایا و معایب باد نیتروژن در لاستیک

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 30 خرداد 1396 در ساعت 10 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مدتی ست استفاده از نیتروژن برای باد کردن لاستیکها طرفداران زیادی پیدا کرده است.در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب استفاده از باد نیتروژن را ذکر کنیم.

مزایا و معایب باد نیتروژن در لاستیک

مطالعات بر روی باد نیتروژن نشادن داده است که کاهش فشار باد در این لاستیک یک سوم باد معمولی ست ،که این مزیت موجب افزایش استفاده از این باد برای لاستیک شده است.البته باد نیتروژن دارای مزایای دیگر نیز میباشد که در زیر آنها را بیان میکنیم.

از بین بردن رطوبت:باد معمولی که برای لاستیک ها استفاده میشود تشکیل شده از نیتروژن،اکسیژن،درصدی از انواع مختلف گاز و رطوبت است،در واقع باد معمولی خالص نیست و بدلیل وجود این رطوبت عمر لاستیک کاهش یافته و ساییدگی زیاد میشود.با استفاده از باد نیتروژن میزان رطوبت به صفر میرسد و در نتیجه عمر لاستیک افزایش پیدا میکند.

باد نیتروژن عاملی برای احتراق نیست:از مزیت های دیگری که استفاده از باد نیتروژن دارد این است که این باد عاملی برای احتراق نیست،جالب است بدانید ماشینهایی که به مناطق خاص و حساس به آتش میروند از باد نیتروژن برای لاستیک ها استفاده میکنند در صورتی که لاستیک های باد معمولی بدلیل وجود اکسیژن -که خود از موارد نیاز برای آتش سوزیست-تشکیل شده است.

تثبیت فشار باد لاستیک:از آنجاییکه مولکولهای نیتروژن درشتر از از مولکولهای اکسیژن هستند کمتر شاهد فرار مولکولی هستیم؛به عبارت دیگر تغییرات فشار باد نیتروژن کمتر از اکسیژن میباشد و همانطور که در بالا گفته شد بدلیل وجود رطوبت در لاستیک باد معمولی تغییرات دمایی تاثیر بیشتری روی لاستیک دارد.

کاهش ترکیدن لاستیک:بدلیل درشتر بودن ساختار مولکولی لاستیک این باد نسبت به باد معمولی سبکتر میباشد بنابراین در صورت افزایش دمای لاستیک ،گرما را سریعتر از دست میدهد ؛برای همین خاصیت است که در مسابقاب اتومبیلرانی باد لاستیک ها با نیتروژن پر میشود زیرا احتمال ترکیدن لاستیک را به صورت چشمگیری کاهش میدهد.

معایب استفاده از باد نیتروژن:

در دسترس نبودن و همچنین بالا بودن قیمت این باد از معایبی ست که میتوان برای آن نام برد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()