0

مزایای استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 3 تير 1396 در ساعت 11 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

باد معمولی که برای باد کردن تایر خودرو استفاده میشود شامل ترکیباتی از اکسیژن،نیتروژن،درصدی از گازهای دیگر و رطوبت میباشد که وجود رطوبت موجب ساییدگی و کاهش عمر لاستیک میشود ،با افزایش دمای تایر رطوبت موجود در تایر بخار شده و در نتیجه موجب افزایش فشار لاستیک میشود.در صورتیکه با باد کردن لاستیک توسط نیتروژن ،عامل اکسیژن و به دنبال آن رطوبت حذف شده و موجب افزایش طول عمر لاستیک میشود.

مزایای استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک

همچنین بدلیل خشک بودن باد نیتروژن و حذف رطوبت دیگر دلیلی برای پوسیدگی رینگ وجود ندارد.از دیگر مزایایی که باد نیتروژن نسبت به باد معمولی دارد،مصرف سوخت پایین میباشد زیرا حفظ فشار باد توسط نیتروژن بیشتر است.

از طرفی نیتروژن گرما را زودتر از دست میدهد بنابراین در روزهای گرم کمتر داغ میکند و احتمال ترکیدن لاستیک کاهش می یابد.و به همین دلیل فرسودگی لاستیک به میزان چشمگیری کاهس می یابد. همچنین بدلیل سبکی باد نیتروژن نسبت به باد معمولی وزن لاستیک کم شده و شتاب و سرعت آن بالا می رود.همچنین با نرم شدن تایرها استهلاک قسمت جلو خودرو کمتر شده و اتاقک خودرو سالمتر میماند.

استفاده از نیتروژن اصطکاک خودرو با سطح زمین را کاهش میدهد بنابراین مصرف سوخت 10 الی 15 درصد کمتر میشود.نرم شدن لاستیک ها باعث عملکرد بهتر ترمز می شود.

به دلیل درشتر بودن مولکولهای باد نیتروژن نسبت به باد معمولی ، دچار نوسان کمتری میشود و نیازی به تنظیم باد زود به زود نیست.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()