0

لاستیک های نو را در جلوی خودرو قرار بدهیم یا عقب؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 26 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ساییدگی لاستیک خودرو از نگرانی هایی است که برای هر راننده ای پیش می آید.همانطور که در سایر مقاله ها گفته شده،توصیه میشود هر 8000-12000 کیلومتر تایرهای خودرو را جابجا کرد تا ساییدگی چرخ ها همزمان صورت بگیرد.

لاستیک های نو را در جلوی خودرو قرار بدیم یا عقب؟

معمولا لاستیک های جلوی خودرو زودتر ساییده میشوند و اکثر افراد گمان میکنند بهتر است لاستیک نو را برای جلوی خودرو استفاده کرد اما در این مقاله قصد داریم تا مزایای استفاده از لاستیک نو برای قسمت عقب خودرو را دکر کنیم.

اگر تایرهای جلو باعث لیز خوردن خودرو شوند کنترل خودرو راحتتر است ولی اگر این لیز خوردن توسط تایرهای عقب خودرو ایجاد شود هدایت خودرو دشوارتر خواهد بود زیرا حرکتی در فرمان حس نمیشود و باد خودرو را بر خلاف جهتی که لیز میخورد هدایت کرد.بنابراین استفاده از لاستیک نو بدلیل آج بیشتر برای عقب خودرو توصیه میشود.اینکه خودروی شما دیفرانسیل جلو یا عقب است ربطی به این موضوع ندارد و همچنان باید لاستیک نو را برای عقب خودرو استفاده کرد.

لاستیک استفاده شده به مرور قطر آن کم شده و اگر در بخش عقب خودرو باشد کنترل هدایت فرمان کم میشود و بدنبال آن هدایت خودرو در پیچ ها سختتر خواهد شد.

تقریبا همه ی کمپانی های عرضه کننده تایر با انجام آزمایش های مختلفی به این نتیجه رسیده اند که لاستیک نو در عقب خودرو استفاده شود.از رایج ترین تصادفات مرگبار لغزش خودرو و عدم توانایی راننده در کنترل خودرو میباشد.اشتباه در نصب تایر و عدم توجه به آج تایر می تواند آسیب جبران ناپذیری را بوجود آورد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()