0

علت لرزش تایر

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از عواملی که در هنگام لرزش خودرو باید بررسی کرد،لاستیک خودرو میباشد.در این مقاله قصد داریم تا مواردی که موجب لرزش تایر میشوند را ذکر کنیم.

علت لرزش تایر

بالانس چرخها:همانطور که در مقالات قبل گفته شد بالانس چرخ ها از اهمیت بالایی برخوردار هست و لازم است تا هر چندماه بالانس چرخ ها چک شود.معمولا بدلیل پستی و بلندی و ناهمواری سطح زمین تنظیم بالانس لاستیک بهم میریزد که برای رفع این ایراد در لبه رینگ و فضای مشخصی وزنه های سربی قرار میدهند.

رینگ نامناسب:رینگ ها نیز پس از مدتی دچار مشکلاتی میشوند که علاوه بر لاستیک سایی و کاهش عمر تایر باعث بهم خودرو تنظیم بالانس تایر میشوند.

بالانس جدا تایر و بالانس روی دستگاه:معمولا به دو صورت تایرها بالانس می شوند که به صورت بالانس بصورت جدای لاستیک و بالانس لاستیک زیر خودرو میباشد.مشاهده عینی ایراد در بالانس تایر از مزایایی ست که در بالانس جدا تایر وجود دارد زیرا تایر متناسب با وضعیت سیستم تعلیق، تنظیم و وزنه‌گذاری می‌شود ؛ در صورتیکه بالانس چرخ زیر خودرو این مزیت را ندارد.

بالانس چرخهای عقب و جلو:با افزایش سرعت بین 80 تا 90 کیلومتر در صورت عدم بالانس چرخهای جلو،لرزش در خودرو ایجاد میشود و در لاستیکهای عقب با افزایش سرعت بین 120 تا 140 کیلومتر لرزش ایجاد میشود.بهتر است هنگام چک کردن بالانس تایرها،تایرها را به صورت ضربدری جابجا کرد تا هم بالانس چرخها تنظیم شود و هم سرعت فرسایش لاستیک ها کاهش یابد.

ایراد در بخش های دیگر خودرو:گاهی اوقات لرزش خودرو از لاستی ک ها نیست و بخش های دیگری از خودرو در لرزش دخیل هستند که یکی از شایع ترین آنها ایراد در پلوس هاست.این ایراد معمولا هنگام شتاب گیری با دنده 2 بخوبی مشاهده میشود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()