0

شیوه تشخیص لاستیک نو از لاستیک انباری

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از مهمترین دغدغه های هر راننده ای انتخاب لاستیک مناسب و نگهداری از آن می باشد.اینکه زمان زیادی از لاستیک استفاده شود خود میتواند باعث نگرانی و ایجاد خطر شود.بنابراین لازم است تا میزان سلامت لاستیک را درنظر داشته باشید.در این مقاله می خواهیم تا فرق بین لاستیک نو و لاستیک انباری را ارائه دهیم.

لاستیک انباری به لاستیک گفته می شود که به دلیل های مختلف از جمله توقیف محموله قاچاق و یا به فروش نرفتن محصول و یا اشکال در یکی از مراحل ساخت و ... به کشورهای دیگری ارسال شود.

این لاستیک های انباری توسط خریداران لاستیک به میزان کمی ارزانتر خریداری شده و در بازار عرضه می شوند اما برای اینکه بتوان لاستیک نو را با لاستیک انباری تشخیص داد یک راه وجود دارد و آن هم تولیدکنندگان لاستیک موظفند تاریخ تولید لاستیک را روی آن درج کنند این عدده 4 رقمی که در قسمت جداره بیرونی لاستیک قرار داد نشان دهنده سال و ماه تولید محصول می باشد ؛برای مثال فرضا روی لاستیک عدد 1807 نوشته شده است،عدد 18 نشان دهنده هفته هچدهم از سال 2007 می باشد.

دانستن عدد درج شده روی لاستیک می تواند تاریخ انقضای لاستیک را به ما نشان دهد و استفاده از لاستیک هایی که از تولید آنها 3 سال می گذرد توصیه نمی شود.اما در مورد لاستیک های ایرانی این قضیه کمی متفاوت است.در لاستیک های ایرانی وجود علامت استاندارد می تواند در انتخاب لاستیک اهمیت داشته باشد.بعضی از لاستیک های ایرانی دارای در دو طرف خود مهر استاندارد دارند که این نشان علامت نشان دهنده مرغوبیت کالا و درجه یک بودن آن است اگر هم لاستیک دارای یک علامت استاندارد بود نشان دهنده درجه دو بودن آن است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()