0

ساختار انواع لاستیک

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

لاستیک ها ساختار مختلفی دارند که عبارتند از لاستیک بایاس،لاستیک بایاس با تسمه،لاستیک رادیال،لاستیک توپر،لاستیک نیمه پنوماتیک و لاستیک بدون هوا .در اینجا انواع این ساختار لاستیک را شرح میدهیم.

ساختار انواع لاستیک

لاستیک بایاس:این نوع لاستیک تکنولوژی قدیمی تری نسبت به لاستیک رادیال دارد و در ساختار آن از الیاف و رشته نخی استفاه شده است.آج لاستیک بایاس در صورت قرار گرفتن با نیروی عمودی،تعییر شکل داده و همین ویژگی باعث کاهش عمر لاستیک میشود.لاستیک بایاش از چند لایه لاستیک تشکیل شده است و تاج و دیواره ها وابسته به یکدیگرند.این لاستیک انعطاف پذیری مناسبی دارد و موجب رانندگی آسان در جاده های ناهموار میشود همچنین برای رانندگی در جاده های آفرود انتخاب مناسبی است.از معایب این لاستیک هم میتوان به پر سروصدا بودن و نامناسب برای جاده های شهری نام برد.

لاستیک بایاس با تسمه:این نوع لاستیک از تعداد بیشتری لایه ی بایاس تشکیل شده است.ساختار این لاستیک مانند لاستیک بایاس است و رانندگی با آن روان است.جنس بدنه این لاستیک پلی استر و پشم شیشه است.

لاستیک رادیال:در ساختار تایر رادیال از رشته های سیمی استفاده شده و به همین دلیل مقاومترند و همچنین آج آنها در شرایط مختلف جاده ای کمتر تغییر شکل میدهد و طول عمر بیشتری دارند.تایر رادیال باعث بهره وری بیشتر از قدرت دستگاه میشود همچنین انعطاف پذیری بالای این تایر موجب سواری بهتر و راحتتر راننده میشود.در تایر رادیال کناره و آج به عنوان دو ویژگی مستقل از تایر عمل میکنند.از معایب این نوع تایر می توان به کنترل سخت فرمان در سرعت کم و در جاده های ناهموار و اصطکاک کم با جاده در سرعت های کم نام برد.

لاستیک توپر:این لاستیک ها تشکیل شده از لاستیک های سخت و ترکیب های پلاستیکی هستند.معمولا این لاستیک ها مصرف تجاری و صنعتی دارند و نصب آن به صورت پرس هیدرولیک میباشد.از جمله مواردی که از لاستیک توپر استفاده میشود می توان به لاستیک ماشین چمن زنی،لاستیک اسکیت برد و اسکوتر،ماشین های کوچک صنعتی اشاره کرد.

لاستیک نیمه پنوماتیک:این لاستیک وزن کمی دارد و قیمت نسبتا ارزانی دارد.در این لاستیک ها برخلاف سایر تایرهای فشار هوا وجود ندارد. بنابراین پنچر نمیشوند و موقع استفاده از رینگ جدا نمیشوند.از لاستیک نیمه پنوماتیک در ماشین های چمن زنی،فرغون و ویلچر استفاده میشود.سطح این لاستیک را می توان گسترش داد.

لاستیک بدون هوا:این نوع لاستیک که توسط کمپانی بریجستون ارائه شده است نگرانی برای تنظیمات باد تایر یا ترکیدگی آن را از بین برده است همچنین موجب کاهش هزینه و افزایش ایمنی خودرو،کاهش ضربه و لرزش داخل خودرو شده است

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()