0

در صورت ترکیدن لاستیک چه کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از بدترین اتفاقاتی که میتواند حین رانندگی برای هرکسی اتفاق بیفتد،ترکیدن لاستیک است.در اکثر اوقات آگاهی نداشتن از نحوه مدیریت خودرو هنگام ترکیدن لاستیک میتواند خسارات جبران ناپذیری را بوجود آورد.در این مقاله میخواهیم مواردی را ذکر کنیم تا هنگام وقوع این مشکل،بتوانیم مسئله را حل کنیم.

در صورت ترکیدن لاستیک چه کنیم؟

اولین موردی که باید رعایت کنید حفظ آرامش و خونسردی ست تا بتوانید کنترل اوضاع را بدست بگیرید.

در صورتیکه لاستیک جلویی خودرو ترکیده باشد به هیچ وجه نباید ترمز کرد زیرا ترمز ناگهانی باعث افزایش فشار و وزن روی لاستیک جلویی می شود که احتمال لخت شدن لبه چرخ و به دنبال آن احتمال چپ شدن خودرو وجود دارد.همچنین در صورتیکه پایتان را از روی پدال گاز بردارید فشار از چرخ های عقب به لاستیک های جلو منتقل میشود.اگر احساس می کنید خودرو در حال منحرف شدن است میتوانید به طور پیاپی پایتان را روی پدالتان گاز قرار دهید زیرا اینکار موجب حفظ سرعت خودرو میشود.

بیشتر افراد هنگام پنچر شدن لاستیک،خودرو را به سمتی منحرف میکنند در صورتی که هرگز نباید فرمان را به سمت خاصی گرداند زیرا در این صورت کنترل خودرو بسختی انجام میشود.با از دست دادن هر یک از لاستیک ها 25 درصد از ارتباط خودرو با زمین از دست میرود و بدنبال آن هدایت خودرو مشکلتر میشود.

با کنترل فرمان با دو دست و روی آینه ها می توانید مناسب ترین راه گریز را پیدا کنید.

اگر لاستیک های عقبی دچار حادثه شوند ترمز ناگهانی ،کنترل خودرو را سخت می کند و احتمال چپ کردن خودرو وجود دارد.

در پایان هدف تعیین محل مناسب برای پارک کردن خودرو ست که با توجه به شرایط ترافیک و شرایط خودرو باید انتخاب شود.پس از پارک خودرو چراغ هشدار دهنده را روشن نموده و ترمز دستی را بکشید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()