0

تفاوت بین لاستیک چهارفصل و لاستیک زمستانی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با عرضه لاستیک چهار فصل استفاده از لاستیک زمستانی کاهش یافت اما بهتر است بدانید که لاستیک های چهار فصل در زمین های بارانی و برفی اصطکاک کمتری ایجاد میکنند و در فصل تابستان بهتر عمل میکنند. به عبارتی استفاده از لاستیک چهار فصل در جاده های برفی انتخاب مناسبی نمیتواند باشد.

تفاوت بین لاستیک چهارفصل و لاستیک زمستانی

لاستیک زمستانه مختص جاده برفی و لیز بوده و اصطکاک مناسبی را ایجاد میکند همچنین عملکرد ترمز بهتر صورت میگیرد.بدلیل شیارها و آجی که این تایر زمستانه دارد برف ها را از لاستیک دور میکند.لاستیک زمستانی دارای نماد برف دانه در کوه است که نشان دهنده قابلیت استفاده در جاده های برفی ست.

تفاوت عمده لاستیک زمستانه و لاستیک چهار فصل در جنس رویه لاستیک میباشد.جنس رویه لاستیک زمستانی نسبت به لاستیک چهار فصل نرم تر و انعطلاف پذیرتر است و در ترکیبات آن از لاستیک طبیعی و سیلیکون استفاده شده است که همین نرمی رویه لاستیک زمستانی اصطلاک بیشتری را ایجاد میکند.تفاوت دیگر این دو نوع لاستیک در شیارها است.شیارها و آجی که در لاستیک زمستانی وجود دارد موجب جدا شدن برف از روی لاستیک می شود.

دمای مناسب برای استفاده از لاستیک زمستانه و لاستیک چهار فصل:

از لاستیک چهار فصل می توان تا دمای 5 درجه استفاده کرد و تا این دما این لاستیک عملکرد خوبی را ارائه می دهد ولی از لاستیک زمستانه می توان از دمای 5 درجه تا دمای منفی 30 درجه استفاده کرد زیرا بعلت نرمی این لاستیک چسبندگی مناسبی را با سطج جاده ایجاد میکند.لازم به ذکر است در صورتی که از تایر زمستانه در فصل های دیگر استفاده شود عمر آن کاهش می یابد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()