0

تفاوت بین لاستیک چهارفصل و لاستیک تابستانی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در مقاله بهترین لاستیک برای خودرو شما چیست؟ انواع لاستیک را شرح دادیم؛در این مقاله قصد داریم تا بیشتر به تفاوت بین لاستیک چهار فصل با لاستیک تابستانی بپردازیم.

تفاوت بین لاستیک چهارفصل و لاستیک تابستانی

لاستیک های چهار فصل بدلیل عملکرد روی جاده های خیس،خشک و برفی دارای عمق عاج متوسطی هستند ولی عمر عاج آنها نسبت به لاستیک تابستانه طولانی تر میباشد؛این عمق زیاد عاج برای عملکرد مناسب در زمین برفی میباشد.لاستیک چهار فصل در سایزهای مختلف برای بیشتر خودرو ها قابل استفاده است.لاستیک چهار فصل بدلیل عمق عاج زیادی که دارد در زمین های خشک کنترل فرمان و ترمز کمتری دارند.

لاستیک تابستانی برعکس لاستیک چهارفصل بدلیل عمق عاج کمتری که دارد در سرعت بالا عملکرد مناسبی را نشان میدهد.بدلیل همین ویژگی ست که عموما برای خودروهای خارجی و اسپرت از لاستیک تابستانه استفاده میشود.به طور کلی؛

مزایای لاستیک چهار فصل:

√افزایش عمر عاج لاستیک
√عمق عاج بیشتر لاستیک
√عملکرد مناسب در جاده برفی
√چنگ زنی مناسب در جاده برفی

مزایای لاستیک تابستانی:

√کنترل بهتر در سرعت بالا
√کنترل ترمز بهتر
√عمق عاج کمتر
√عملکرد مناسب در جاده های خیس

هنگام خرید لاستیک باید به مواردی از جمله شرایط آب و هوایی محل زندگی خود توجه کرد برای مثال در صورتیکه در شهری زندگی میکنید که سردسیر است و بیشتر روزهای سال سطج جاده مرطوب یا برفی ست لاستیک چهار فصل برای شما مناسب نیست.اگر بیشتر در سفر هستید لاستیک تابستانی انتخاب خوبی برای شماست زیرا عملکرد ترمز و فرمانپذیری راحتتر صورت میگیرد.

بهتر است بدانید که لاستیک های تابستانی مانند لاستیک های چهار فصل دارای نماد M+S هستند که نشان دهنده عملکرد مناسب در جاده های برفی و گلی میباشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()