0

اهمیت انتخاب لاستیک مناسب در فصل مناسب

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اهمیت انتخاب لاستیک مناسب در فصل مناسب

همانطور که می دانید یکی از مهمترین عواملی که در نگهداری خودرو و همچنین حفظ ایمنی آن اهمیت دارد؛انتخاب لاستیک مناسب است.اگر می خواهید خودرویتان بهترین کارایی را داشته باشد حتما باید همه اجزای آن به درستی انتخاب و عمل کنند که انتخاب لاستیک مناسب می تواند نقش عمده ای را در بهبود کارایی خودرو داشته باشد.در صورتیکه لاستیک مناسب نباشد احتمال بروز خطر و عدم فرمان پذیری وجود دارد.

برای اینکه خودرو بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد بایستی لاستیک های خودرو مناسب با شرایط جاده ای انتخاب شوند چراکه از یک لاستیک نمی توان برای همه ی شرایط آب و هوایی استفاده کرد.لازم به ذکر است انتخاب درست لاستیک میتواند احتمال بروز حادثه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بنابراین جهت حفظ ایمنی و بهبود عملکرد خودرو میبایست از دو دست لاستیک بهره برد؛یک دست برای فصل های گرم و یک دست برای فصل های سرد.در فصل های سرد سال میبایست از لاستیک های نرم با عمق عاج بیشتر استفاده کرد زیرا این نوع لاستیک در سرما چسبندگی بیشتری به زمین داشته عمق زیاد عاج موجب می شود تا آب روی زمین به راحتی درون شیارهای لاستیک حرکت کرده و ترمزگیری بهتر صورت می گیرد.

برخی افراد هم که تمایلی به انتخاب دو دست لاستیک ندارند می توانند از لاستیک های چهار فصل استفاده کنند.انتخاب این نوع لاستیک هم می تواند تا حدی مشکلات را مرتفع سازد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()