0

آیا حتما باید هر چهار لاستیک ماشین را تعویض نمود؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حتما برایتان پیش امده که هنگام خراب شدن یکی از لاستیک ها،به شما بگویند هر چهار لاستیک باید عوض شود.با شنیدن این جمله ممکن است فکر کنید که فروشنده قصد فروش لاستیک های خود را دارد ؛ و بگویید چرا بجای یک لاستیک باید هر چهار لاستیک را تعویض کنیم در حالیکه سه لاستیک دیگر ظاهر سالمی دارند.البته این مسئله بیشتر برای خودروهای اسپرت خارجی بوجود می آید.

آیا حتما باید هر چهار لاستیک ماشین را تعویض نمود؟

معمولا خودروهای چهار محوره از طرف شرکت ارائه شده توصیه میشود که هر چهار لاستیک همزمان عوض شوند تا هر چهار لاستیک محیط غلطشی یکسانی داشته باشند.در صورتیکه هر 4 لاستیک همزمان عوض نشوند نیروی پیشرانه ی متفاوتی از طرف کامپیوتر ارسال میشود که با مرور زمان این امر میتواند موجب ایراد در بخش کامپیوتر خودرو شود.

کامپیوتر خودروهای چهار محوره طوری طراحی شده اند که فرمان لازم از جمله کنترل لغزش و تعادل را به صورت همزمان به چهار چرخ ارسال کنند در صورتیکه یکی از این تایرها جدید باشد ،کامپیوتر فرمان جدید و متفاوتی را برای چرخ نو ارسال میکند که اینکار موجب بهم خوردن تعادل کامپیوتر و به دنیال آن نیروی پیشرانه متفاوت می شود.

در این نوع خودرو ها ،لاستیک های غیرهمگن موج نویز بیشتری میشوند که از راحتی راننده کم کرده و عملکرد خودرو را کاهش میدهد.لازم به ذکر است در صورت غیرهمگن بودن لاستیک ها باید به بالانس چرخ ها و باد تایر توجه داشت و به صور متوالی آن را چک کرد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()