0

آشنایی با انواع آج لاستیک

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 9 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

لاستیک ها با توجه به شرایط جاده ای که استفاده میشوند دارای طرح های مختلفی هستند.در این مقاله ی خواهیم تا انوع آج لاستیک و کارایی آنها را ذکر کنیم.

 آشنایی با انواع آج لاستیک

آج جهت دار:این نوع آج لاستیک دارای شیار های بزرگ و V شکل هستند که این آج بزرگ باعث کنترل بیشتر خودرو در هنگام افزایش سرعت و حتی جاده های خیس میشود.این نوع تایر فقط در یک جهت حرکت میکند که روی آن با فلش علامت زده شده است.لازم به ذکر است در صورتی که از این لاستیک جهت دار استفاده میکنید نیاز به دو نوع رینگ در قسمت جلو و عقب خودرو دارید.

آج متقارن:همانطور که از اسم این نوع لاستیک مشخص است،آج های این تایر به صورت متقارن و یکسان میباشد و در بیشتر خودروها مشاهده میشود،علت آن هم عمر بیشتر لاستیک است.از دلایل افزایش عمر این لاستیک متقارن می توان به قابلیت جابجایی لاستیک ها در قسمت جلو و عقب خودرو اشاره کرد.

آج نامتقارن:این آج معمولا در ماشینهای اسپرت دیده میشود زیرا در شرایط مختلف جاده ای (خشک یا مرطوب) اصطکاک مناسبی با سطح زمین ایجاد میکنند.با توجه به شکل این لاستیک،شیارهای وسط برای شرایط جاده برفی و مرطوب مناسب است در حالیکه شیارهای کناری لاستیک مناسب برای جاده های خشک است.

آج نامتقارن و جهت دار:این تایر ترکیبی از لاستیک نامتقارن و جهت دار است و ویژگی های این دو لاستیک را همزمان دارد .این لاستیک بیشتر مناسب برای کنار زدن آب در سطح جاده خیس و کنترل مناسب خودرو در پیچ ها در جاده های خشک است.استفاده از این لاستیک با رینگ های مختلف در قسمت عقب و جلویی خودرو توصیه نمیشود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()